Ha engem kérdezel egy kísérlet aminek sosem lesz vége.
Annak aki erre adja a fejét, ezt választja hobbinak bizony fel kell kötni a bugyogót. Mint minden másról persze erről is millió leírás van az interneten pl. a wiki-n is. Ezek nagy általánosságban azt mondják könnyen elkészíthető, nem igényel kézügyességet stb. stb. Pesze ez is igazság valahol, mert annyi látszik, hogy felragasztom, lefestem és kész is, művész vagyok, alkottam. Ez viszont csak addig állja meg a helyét amíg megelégszünk azzal, hogy egy ilyet elkészítsünk:
Itt tényleg nem kell nagy kézügyesség csak tudni kell hogyan lehet felragasztani a mintát, úgy hogy az ne legyen ráncos. Mert tény, hogy a minta felragasztása a legkönnyebb folyamata a munkának bár ez sem mindig igaz.
De aki bizony komolyan gondolja, hogy ezt igenis szeretné megtanulni és a második kudarc után még minig nekilát, az rájön, hogy folyamatos tanulást igényel. Meg kell tanulni különböző festési tecnikákat, hisz nem csak ecsettel lehet festeni. Meg kell tanulni, különböző felületeken dolgozni hiszen fémen, fán, üvegen más más módon viselkednek a festékek. Meg kell tanulni, hogyan lehet a választott mintát környezetbe helyezni, hiszen azzal még semmit nem tettünk, hogy valamit felragasztottunk valahová.
Aztán már nem lesz kihívás valamit csak úgy lefesteni, jönnek a paszták, repesztők és a különböző más technikák keverése, mert bizony közben megtanul az ember lánya 1000 más dolgot (virágot varrni, porcelán gyurmával bánni néha egy kis scrapbook is becsúszik)…
Arról még nem is beszélve, hogy jönnek aztán nagy dolgok. Mire gondolok?
Erre:
Mert igen, aki ezt a tecnikát megtanulja és jól alkalmazza az elég elvetemült ahhoz, hogy bárminek nekiessen némi ragasztóval és festékkel. Legalábbis a tapasztalat ezt mutatja.
Honnan ez az elvetemültség? Onnan, hogy aki ezt a tecnikát használja függő lesz és telejesn más szemmel nézi a világot, mindenben a lehetőséget keresi és meg is találja. Nem azt látja mi az, hanem, hogy mi lehetne.
Egy szó mint száz, aki erre adja fejét sokrétű tudást szerez. Megtanulja a festékek, ecsetek használatát, különbőző festési technikákat, fúrni- faragni és rámálmai lesznek mert épp nem volt a boltban készleten szénsavas mész…
És ha most így a végén megkérdezed mi is a decoupage azt mondom nem tudom…
Hobbi, függőség?
Már látom szemeim előtt az anonim csoportot… Sziasztok Lina vagyok, decoupage-oltam egy felmosóvödröt…
A képek forrása a pinterest. További képeket itt találsz : http://hu.pinterest.com/rolyn1/decoupage/
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: