Befőttes üveg új ruhája

Az üveg tárgyak díszítése, festése sem lehet nagy kihívás a sima felület ellenére sem amin elvileg lehetetlen a festék tapadása. De mivel olyan nincs, hogy valamit nem lehet lefesteni lássuk a medvét/üveget.

Amire szükség volt: befőttes üveg, ecset, akril festékek, szivacs, decoupage ragasztó, mintás szalvéta, kender cérna.

Íme az alany.

WP_001561

Alanyt először,mint mindig alapoztam 2x. Ami fontos üvegnél nem elég megvárni, hogy a festék kéz száraz legyen, meg kell várni a rétegek között a teljes száradást.

WP_001576

2 réteg alapozás után ezt a látványt nyújtja egyenüvegünk. Ilyenkor még hímes tojás módra kell bánni vele, mert megkarcolódhat.

Jöhet a szalvéta felragasztása. Én egy epreset választottam, már rég szerettem volna használni, ezt az alkalmat megfelelőnek láttam. Aki pontosan szeretné követni a mintát vágja ki ollóval, én csak körbetépkedtem. Így könnyebb beledolgozni a festékbe, nem lesz széle ami látszana. Fontos!-a szalvétának csakis kizárólag a legfelső, mintás rétegét használjuk a többit el kell távolítani.

A szalvéta száradás után átlátszó lesz, tehát mindenképp fehér alapra kell ragasztani és utána festeni és semmiképp sem fordítva.

Jöhet a decoupage ragasztó. Először bekenjük a felületet ahová a minta kerül, majd egy ponton felhelyezzük a szalvétát innen pedig ragasztós ecset segítségével dolgozzuk fel, belülről kifelé haladva, hogy a légbuborékoktól megszabaduljunk. Szintén fontos, hogy a díszítendő tárgy is kap ragasztót,majd a szalvéta is miután a tárgyon van. Kissé ijesztő lehet, hogy fehéres a ragasztó de semmi gond átlátszóra és ami még fontos vízállóra fog száradni.

WP_001577

Mivel az én szalvétám alapszíne narancssárgás (érdemes a szalvéta alapszínével számolni festéskor) kevertem egy hozzá hasonló kicsit sötétebb majdnem okker színt, mert nem akartam egy narancssárga üveget.

A ragasztó teljes száradása után 0-ás ecsettel szépen átpingáltam a szalvétám színét, így ni.

WP_001581

Aztán az ecsetet le is raktam, mert szivaccsal festek tovább. (Szivaccsal inkább amolyan tunkoló mozdulatokkal lehet festeni, érdekes felületet hoz létre, mivel levegő buborékok kerülnek a festékbe.)

WP_001586

(Nyugodtan rá lehet menni a minta szélére is attól csak összefüggőbb lesz a felület.)

Ezt a festést szintén 2x hajtom vére, hogy mindenhol szépen tapadjon a festék.

Amíg szárad van idő a tetővel foglalkozni, ami piros színt kapott, természeten csak az alapozás után.

WP_001583

A festék száradása után már egész pofás az üvegünk. Próbáltam megmutatni mit tud a szivacsos festés, nem tudom mennyire látszik. Itt meg is lehet állni, ebben az állapotban is késznek tekinthető.

WP_001591

Én még újra kézbe vettem a 0-ás ecsetet, hogy némi életet adjak a mintának.

Semmi mást nem tettem, mint a leveleken zöld festékkel a minta széleinél ecsettel meghúztam majd gyorsan szivaccsal elmaszatoltam.

WP_001600

Ettől kicsit élénkebb lesz. (Hopp itt milyen jól látszik a szivacsos festés eredménye.) Ezután már csak nyakkendőt kötök rá és…

S

Hát nem csinosabb az eperlekvár egy ilyen üvegben?

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!